Strese gerek yok - yüksek tansiyonu olanlar için, istatistiklerinizi evde izlemek sizin ve doktorlarınızın hangi tedavilerin işe yaradığını takip etmenize ve sağlığınızı iyileştirmek için ayarlamalar yapmanıza yardımcı olabilir.


İş için en iyi araçlardan biri Büyük Mallar BP Monitörüdür. Bu otomatik kan basıncı monitörü, iki kullanıcı için 60'a kadar ölçüm kaydedebilir. Randevular arasındaki eğilimleri belirlemenize ve doktorunuza yardımcı olmak için harika bir seçenektir. Greater Goods tansiyon ölçüm cihazının tatile veya doktorun ofisine götürmek için bir taşıma çantasıyla birlikte gelmesini seviyoruz.İyi bir monitörü neyin oluşturduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için en iyi tansiyon aletleri listemize bakın.


Değerlendirmemize fiyatlara, kullanıcı incelemelerine ve doktor tavsiyelerine bakarak başladık. Listemiz için tansiyon monitörlerini seçerken dikkate aldığımız bazı hususlar şunlardır:


Basit Arayüz: Büyük sayılara ve büyük düğmelere sahip kullanıcı dostu bir arayüz, kan basıncı monitöründe gezinmeyi ve sonuçları anlamayı kolaylaştırır.
Birden Fazla Kullanıcı: Birden fazla kullanıcı özelliği birden fazla kişinin kan basıncını izler, böylece monitörü aile üyeleriyle paylaşabilir ve birden fazla cihaz satın alma zahmetinden kurtulabilirsiniz.
Doğru Okumalar: Doğruluk, bir tansiyon monitöründe aranacak en önemli şeylerden biridir. Listemiz için yalnızca üst kol monitörlerini seçtik çünkü en iyi doğruluğa sahip olma eğilimindeler. Farklı tansiyon monitörleri hakkında daha fazla bilgi edinin.
Hafıza Depolama: Yüksek hafıza depolama ile, doktorunuza sağlığınızın daha iyi bir resmini vermek için tansiyon ölçümlerinizi uzun süre kaydedebilirsiniz.  • Büyük Mal BP Monitörü (yaklaşık 55 $) doğru, çok yönlü ve kullanımı kolaydır. Özellikle diğer tansiyon monitörlerindeki ekranlardan daha kolay okunabilen geniş, arkadan aydınlatmalı ekranını seviyoruz. Tek gerçek dezavantajı, piyasadaki diğer monitörlere kıyasla düşük bellek depolamasıdır, ancak bu sizi rahatsız etmiyorsa, bu tansiyon manşonu büyük bir değerdir.
  • Geniş LCD ekran, bu ev tansiyon ölçüm cihazını inanılmaz derecede kullanıcı dostu yapar. Rakamlar ve düğmeler büyük olduğundan sonuçlarınızı görmek için gözlüğe ihtiyacınız olmayacak. Çoğu çevrimiçi müşteri bu monitörün doğruluğundan övgüyle söz eder, bu nedenle sonuçların kan basıncınızı yönetmede doktorunuza büyük ölçüde yardımcı olacağına güvenebilirsiniz.
  • Takması kolay ve çoğu kol boyutuna (8,75-16,5 inç) uyan rahat bir manşeti vardır. Bu tansiyon makinesi ayrıca, monitörü ve aksesuarlarını tutan kullanışlı bir taşıma çantasıyla birlikte gelir. Bu, bir doktor randevusu için çantanıza atmak veya bir yolculuğa çıkmadan önce eşyalarınızı toplamak için idealdir.
  • Çok fazla bellek depolama alanı olmadığından, ayrıntılı bir günlük tutamazsınız. Bu Greater Goods tansiyon monitörü, iki kullanıcı için 60'tan fazla kayıt tutmaz. Yine de, bunun çoğu insan için en iyi kan basıncı ölçüm cihazı olduğunu düşünüyoruz.
  • Omron Platinum (yaklaşık 75 $), doğruluk ve depolamayı tek bir güçlü cihazda birleştirir. Bu kan basıncı monitörü, hassas sonuçlar için TruRead teknolojisi ile birlikte gelir ve mobil uygulaması, eşit derecede sonsuz sayıda kullanıcıdan sınırsız okumayı depolayabilir.
  • Mobil uygulama olmasa bile, monitör iki kullanıcının okumalarını izler, böylece başka bir aile üyesi onu kullanabilir. 200 okuma için yeterli depolama alanına sahiptir (her kullanıcı için 100). Bu yüksek hafızalı depolama, doktorunuzun ilacınızın düzgün çalışıp çalışmadığını bilmesine yardımcı olmak için geçmişinizi daha uzun süre izler.
  • Omron Platinum, gelişmiş ortalama alma ve TruRead teknolojisi kullandığı için de oldukça hassastır. Gelişmiş ortalama, daha tutarlı sonuçlar için son üç ardışık testinizin ortalama sonucunu verir. TrueRead, aynı oturumda üç okumayı da gerçekleştirerek gelişmiş ortalamayı bir adım daha ileri götürür. Normal bir test kadar hızlı değildir ancak kesin sonuçlar alınmasına yardımcı olur.Bu Omron kan basıncı ölçüm cihazının iki dezavantajı vardır: manşet ve mobil uygulama. Manşet daha büyük olma eğilimindedir, bu nedenle küçük kollarınız varsa o kadar doğru olmayabilir. Ancak mobil uygulama, çoğu kullanıcı incelemesinin zayıf performansa ve akıllı telefonlarındaki okumaları düzgün şekilde senkronize edememesine işaret ettiği için daha büyük bir sorundur. Genel olarak, Omron Platinum'u mobil uygulamasından daha doğru okumaları için öneriyoruz.