Gözleri yormaz, gezegene zarar vermez:
Yeni Philips PowerSensorEkran ile çevre dostu üretkenlik


• Uygulamalarile çalışırken daha az kaydırma için 16:10 görüntü oranı

• Power Sensorile sürdürülebilir çevre dostu tasarım %80’e varan enerji tasarrufu

• Göz dostu üretkenlikiçin LowBlue Modu

• Güçlü renkler ve geniş görüntüleme açısı için IPS teknolojisi


Amsterdam, 13 Aralık 2016 - Lider teknoloji şirketi ve Philips Monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, piyasaya hem kullanıcıların hem de gezegenin iyiliğini düşünen 24 inçlik, yeni bir LCD ekran çıkardı. Çevre ve kullanıcı dostu tasarım özelliklerini bünyesinde toplayan ekrandaki dahili PowerSensor sayesinde, masada oturan yoksa güç kapanabiliyor ve gözlerin mavi ışık maruziyetini azaltmak için de ekranda özel bir LowBlue modu bulunuyor. IPS teknolojisinin renk performansı ve geniş görüntüleme açılarını, 16:10 görüntü oranını, USB 3.0 gelişmiş bağlantısı ile birleştiren bu ekran, her modern ofiste üretkenliği artıracak nitelikte.
İş yerinde rahatlık
Bu yeni ekranın kullanıcı dostu üretkenliği hakkında yorum yapan MMD Philips monitörleri Avrupa Ürün Müdürü Artem Khomenko şunları söyledi: “İnsanlar evde ve işyerinde her gün ekranın başında saatler geçiriyorlar. Bu ekran da, saatler boyunca bile insanların üretken ve sağlıklı bir biçimde çalışmalarını sağlayan yenilikçi ürünlerin geliştirilmesi için verdiğimiz teminatın bir parçası.”
Gözleri dinç ve sağlıklı tutmak, işyerindeki rahatlıkta kilit önem taşıyor. Ancak ekranların mavi ışığına aşırı maruziyet, görmeyi olumsuz etkileyebilir. Yeni 240B7QPJEB / 240B7QPTEB LCD ekranındaki LowBlue modu bu negatif etkiye karşı çalışıyor. Esenliğin güçlendirilmesi için geliştirilmiş LowBlue modu, kısa dalgadaki mavi ışığı azaltmak için akıllı bir yazılım teknolojisi kullanıyor. LowBlue modunu ise, daha rahat izleme için parlaklığı düzenleyen ve titreşimi azaltan bir çözüm olan Philips Flicker-Free Teknolojisi tamamlıyor. Ekrandaki SmartErgoBase taban sayesinde ise, kullanıcılar ekranı daha rahat bir görüntüleme deneyimi için kendi tercihlerine göre eğebiliyor, sağa sola döndürebiliyor ve yüksekliği ayarlayabiliyorlar. Ek bir fayda olarak da, ekranın tabanı, kabloların da derli toplu olmasını sağlıyor.
Çevre dostu kimlik kartına sahip bir ekran
Philips Monitörlerinin yeni ekranı, çevre dostu bir üretkenlik akılda tutularak geliştirildi. %85’i üretimin çevreye etkisini en aza indiren TCO Edge’e sahip tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastik kullanılarak üretildi. Ekranda, çalışırken kullanıcının ekran başında olup olmadığını belirlemek için zararsız kızılötesi sinyaller iletip bu sinyalları alan, kullanıcının ekran başından uzaklaşması durumunda ise monitörün parlaklığını otomatik olarak düşüren, dahili bir “insan sensörü” bulunuyor. İşte bu PowerSensor sayesinde ise yüksek verimlilikte bir enerji tasarrufu sağlanıyor. Bu da enerji faturalarını %80 oranına varacak şekilde azaltıp monitörün ömrünü uzatıyor.
Müthiş ekran performansı
Çevre dostu özellikleri dışında, bu yeni ekrandada görüntüleme kalitesi müthiş. Gelişmiş IPS teknolojisi neredeyse her perspektiften 178/178 derece görüntüleme için ekstra geniş görüntüleme açıları sunuyor – hatta yandan bile görüntüleme neredeyse harika. Kullanıcılar büyük tablolarla ya da çok sayfalı belgelerle de çalışsa – 16:10 görüntü oranı sayesinde, 240B7QPJEB / 240B7QPTEB modelleri, daha fazla alan sundukları için bütün ofis uygulamaları türleri için mükemmel. Ayrıca kullanıcılar, tutarlı renk doğruluğu ve parlaklık gerektiren keskin görüntüleri ve canlı renkleri de beğenecekler. Ekranın ultra dar çerçevesi ise dikkat dağılmasını engelliyor ve çoklu ekran ya da bölünmüş kurulumlar için bu modelin biçilmiş kaftan olmasını sağlıyor. Ekran elbette, fotoğraflarda ve filmlerde de aynı görüntüleme kalitesini sunuyor.
Profesyonel bağlantı
Bir dizi veri kaynağına verimli biçimde bağlanma ihtiyacına yanıt veren bu yepyeni ekran, VGA, DisplayPort ve standart bir HDMI ile donatıldı. Üstelik, süper hızlı transfer için ekranda verilerin çarpıcı bir hızda, saniyede 5.0 gbit hızında (USB 2.0’ın hızının yaklaşık 10 katı) gönderilmesini sağlayan Super Speed USB 3.0 de bulunuyor. USB arayüzü ise önceki modellerle uyumlu olduğu için kullanıcılar USB 2.0 cihazlarını veri kaynağı olarak kullanmayı sürdürebilirler.

Philips’in yeni 240B7QPJEB/240B7QPTEB LCD ekranı, sırasıyla 289 USD ve 319 USD fiyatlarından piyasada bulunabilir.
Philips monitörleri hakkında daha fazla bilgi için: www.philips.com/monitors
Yüksek çözünürlüklü görselleri buradan indirebilirsiniz : www.downloads.united.de/Philips/Philips_240B7QPJEB_240B7QPTEB.zip
Teknik Özellikler:

Özellik Philips 240B7QPJEB/240B7QPTEB ekranı
LCD panel tipi IPS teknolojisi
Arka aydınlatma teknolojisi W-LED
Panel ölçüsü 24.1 inç / 61.1 cm
Görüntü oranı 16:10
Optimum çözünürlük 1920 x 1200 @ 60Hz
Görüntüleme açısı 178° (H) / 178° (V), @ C/R > 10
Parlaklık 300 cd/m²
Renk sayısı 16.7M
Görüntü güçlendirme SmartImage
MHL 1080P @ 60 Hz
Kullanım kolaylığı · Dahili Hoparlörler: 2 W x 2
· Kullanıcı kolaylığı: SmartImage, Giriş,
PowerSensor, Menü, Güç Açık/Kapalı, LowBlue Modu
· Kensington kilidi, VESA montajı (100x100mm)
· Tak & Çalıştır Uyumluluğu: DDC/CI, macOS, sRGB, Windows 10 / 8.1 / 8 / 7
Bağlantı · 240B7QPJEB:
Sinyal girişi: VGA (Analog), DisplayPort 1.2, HDMI 1.4
Sync Girişi: Ayrı Sync, Sync yeşil
USB: USB 3.0x 2 (1’i hızlı şarjlı)
Ses (Girişi/Çıkışı): PC ses girişi, Kulaklık çıkışı
· 240B7QPTEB:
Sinyal girişi: VGA (Analog), DisplayPort 1.2, mini DisplayPort 1.2 x 1, HDMI 1.4
Sinyal çıkışı: DisplayPort çıkışı
Sync Girişi: Ayrı Sync, Sync yeşil
USB: USB 3.0x4 (1’i hızlı şarjlı)
Ses (Girişi/Çıkışı): PC ses girişi, Kulaklık çıkışı
Ayak · 240B7QPJEB:
Yükseklik ayarı: 130 mm
Pivot: 90 derece
Sağa sola dönme: -175/+175 derece
Eğilme: -5/20 derece
· 240B7QPTEB:
Yükseklik ayarı: 150 mm
Pivot: 90 derece
Sağa sola dönme: -175/+175 derece
Eğilme: -5/20 derece
Sürdürülebilirlik · Çevre ve enerji: PowerSensor,
EnergyStar 7.0, EPEAT Gold, TCO edge, RoHS
· Geri dönüşümlü ambalaj malzemesi: % 100
· Tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastik: % 85
· Spesifik Maddeler: PVC / BFR içermeyen kasa, Cıva içermez, Kurşun içermez
Yasal uygunluk ve standartlar Düzenleyici Makam Onayları: CE İşareti, FCC B Sınıfı, SEMKO, cETLus, CU-EAC, TCO edge, TUV Ergo, TUV/GS, EPA, WEEE, ICES-003, UKRAINIAN
Kabin · Ön çerçeve, arka kapak ve ayak: Siyah
· Yüzey: Dokulu