Qualys Yönetim Kurulu Sumedh Thakar’ı CEO Olarak Seçti

Uzun süredir şirkette yöneticilik yapan Sumedh Thakar daha önce geçici CEO olarak görev yapmıştı

FOSTER CITY, Calif. 29 Nisan 2021 - Qualys, Inc. (NASDAQ: QLYS); bulut tabanlı BT, güvenlik ve uyumluluk çözümleri alanında öncü ve lider sağlayıcı olan şirket bugün, Yönetim Kurulu'nun Sumedh Thakar'ı Başkan ve CEO olarak seçtiğini duyurdu. Uzun süredir Qualys’de yönetici ve baş ürün sorumlusu (CPO) olarak görev yapan Sumedh daha önce geçici CEO’ydu.

Qualys'in Bağımsız Baş Direktörü Sandra E. Bergeron şunları söyledi: “Yönetim Kurulu dikkatli bir değerlendirmenin ardından, Sumedh'in Qualys'i geleceğe taşıyacak doğru lider olduğu sonucuna vardı. Şirketteki görev süresi ve Şubat ayında geçici CEO rolünü üstlenmesinden bu yana sergilediği istikrarlı rehberlik göz önüne alındığında, vizyonumuzu gerçekleştirmek için şirketi yükselişe geçireceğine tamamen güveniyoruz. CEO rolüne geçerken, hızla ve çeviklikle ileri doğru adımlar atmamızı sağlamak için şirkete ve pazara ilişkin derin bilgisinden yararlanma konusunda eşsiz bir fırsata sahibiz.”

Sumedh, yazılım mühendisi olarak başladığı Qualys kariyerini çeşitli pozisyonlarda yaklaşık 20 yıldır sürdürmektedir. 2014'ten bu yana, ürün stratejisini denetleyen Baş Ürün Sorumlusu olarak görev yapmış ve Qualys Cloud Platform'unun tek bir güvenlik çözümünden, işletmelerin kritik güvenlik istihbaratını değerlendirmek ve BT sistemleri ile web uygulamaları için tüm denetim, uyumluluk ve koruma yelpazesini otomatikleştirmek için ihtiyaç duydukları görünürlüğü sağlayan şirket içinde, uç noktalarda, bulutta, kapsayıcılarda ve mobil uygulamalarda 360 derece görünürlük sağlayan bir entegre uygulamalar portföyüne evrilmesinde öncü rol oynamıştır. 2019'dan beri başkan olan Sumedh, Qualys’in pazara açılma stratejisini büyütme, Qualys’in erişilebilir pazarını genişletip müşteriyi elde tutma ve gelir artışı sağlamak üzere satış ve iş ortağı ekiplerini oluşturup yönlendirme konularıyla yoğun olarak ilgilenmektedir.

Sumedh Thakar: "İlk bulut tabanlı güvenlik çözümlerinden biri olarak kurulduğu günlerden beri Qualys'in yenilik yolculuğunun bir parçası olduğum için şanslıyım. O zamanlardan bu yana büyük aşama kaydettik ve bulut platformumuzu günümüz modern BT altyapısının güvenlik ve uyumluluk ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde geliştirdik. Qualys yönetim kuruluna minnettarım. Qualys'i bir sonraki seviyeye taşıma ve son derece yetenekli global Qualys ekibine liderlik etme fırsatına sahip olduğum için heyecanlıyım. Yenilikleri hızlandırmaya, pazara açılma stratejimizi geliştirmeye, müşterilerimiz ve hissedarlarımız için değer yaratmaya devam etmek için sabırsızlanıyorum.”