2 sonuçtan 1 ile 2 arası
 1. #1
  DM Sever Array
  Üyelik tarihi
  Mar 2012
  Mesajlar
  191
  İtibar Gücü
  7

  Sağlik sektöründe mobil çalişma,verimlilik ve iş memnuniyetine bağli

  Yeni bir araştırma, mobilite için uygunlaştırılmış çalışma ortamlarının sağlık organizasyonlarındaki çalışanlar üzerinde olumlu bir etki yarattığını gösteriyor


  LONDRA, İNGİLTERE– Bir Hewlett Packard Enterprise şirketi olan Aruba‘nın sponsorluğunda Economist Intelligence Unit (EIU) tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre, işyerinde veya dışarda mobil teknolojinin kullanımı, sağlık sektörü çalışanlarının verimliliklerine ve işten memnun olmalarına olumlu olarak etki ediyor.

  Çalışanların yaklaşık onda altısının (%59) mobil teknolojinin bir sonucu olarak işlerinde daha verimli olduklarını bildirirken, yaklaşık yarısı (%48) işverenlerinin mobil çalışma uygulamalarının iyi bir sağlayıcısı olduğunu hissederlerse işlerinden daha memnun oluyorlar.

  Çalışanlar için mobil teknoloji kullanımı son yıllarda popülerlik kazanırken, bazı hastaneler tıbbi cihazlarda parazit yaratacağı korkusu ile hastane binası içinde mobil telefon kullanımını hâlâ sınırlıyorlar. Bununla birlikte raporda, çalışanların mobilite taleplerinin artık göz ardı edilemeyeceği bir noktaya gelmekte olduğumuz ileri sürülüyor: Sağlık çalışanlarının neredeyse üçte biri (%29) şimdi mobil cihazlarını iş için kullanmalarına izin vermeyecek bir şirkette çalışmayacaklarını belirtiyorlar.

  Katılımcıların, daha üretken, sadık, yaratıcı ve işten memnun olmalarında neyin etken olduğu sorusuna verdikleri cevaplara ilişkin olarak, EIU raporunda birkaç önemli eğilim dikkati çekiyor:

  • %39‘u, her zaman her yerde çalışmanın işten memnun olma konusunda en büyük etkiyi yaptığını söylüyor.
  • Çalışanların %38‘i, etkin bir şekilde işbirliği yapma yeteneğinin, işlerindeki yaratıcılıkları üzerinde önemli bir etkisinin olduğunu söylüyor.
  • %31‘i, sadakat için en büyük etkinin ofiste istenen yerde çalışma özgürlüğü olduğunu belirtiyor.

  Çalışma aynı zamanda, mobilite için optimize edilmiş işyerlerindeki sağlık hizmeti çalışanlarının daha sadık (%36) ve işlerinde (%41) daha yaratıcı olduklarını ileri sürüyor.

  İlginç bir şekilde sağlık çalışanlarının yaklaşık yarısı (47%), şirketinin mobil teknolojiyi kullanımını ‘iyi’ veya ‘öncü’ olarak nitelendiriyor. Bununla birlikte araştırma, iyileştirme için hâlâ gidilecek yol olduğunu söylüyor.

  Her on sağlık kurumundan sekizi, mobil cihazların iş için nasıl daha verimli kullanılabileceği konusunda bir eğitim vermiyor. Kurumların %68’i çalışanlarına mobil cihazlar için Slack veya Gchat gibi dijital işbirliği araçları sağlamıyor.

  Aruba’da Kıdemli Direktör olan Jon Moger bu konuda şunları söyledi: “Sağlık sektörü, giyilebilir cihazlar ve hasta sağlığına inanılmaz katkılar yapan kişisel fitnes uygulamaları ile birlikte, her zaman yenilikçiliği ile ilgi odağı olmuş, mobil teknoloji devriminin öncüsü olarak tanınmıştır. Spektrumun diğer ucunda da, çalışanlar için daha iyi mobil pratik açısından net bir talep var.

  “Bu bulgular, sağlık sektörünün yalnızca çalışanların memnuniyetini artırmakla kalmayıp, aynı zamanda halka sağlanan hizmeti de güçlendirecek gerçek bir fırsata sahip olduğunu göstermektedir. Bu hedefe ulaşmak için, işverenler büyüyen mobil işgüçlerini genişletmek amacıyla gerekli olan eğitim ve araçları sağlamalıdırlar.”

  Organizasyonları, önce-mobil çalışma ortamının gelirlerini nasıl olumlu etkileyeceğini düşünmelerini sağlamak amacıyla Aruba, kârlı mobil ortamlar yaratmak için bir proje geliştirdi. Daha fazla bilgi için lütfen şu web adresine göz atın: GenMobile | Aruba, a Hewlett Packard Enterprise company

  Bir Hewlett Packard Enterprise şirketi olan Aruba hakkında
  Bir Hewlett Packard Enterprise şirketi olan Aruba, dünyanın her yerinde her boyuttan kuruluşa yeni nesil ağ çözümleri sağlamada önde gelen bir tedarikçidir. Şirket, işleri ve kişisel yaşamlarının her yönü için bulut temelli iş uygulamalarına güvenen son nesil mobil kullanıcılara hizmet etmeleri için organizasyonlara destek oluyor.
  Daha fazlasını öğrenmek için Aruba’nın sitesini ziyaret edin: Enterprise Wireless LAN Solutions | Aruba, a Hewlett Packard Enterprise company. Gerçek zamanlı haberler için Aruba’yı Twitter ve Facebook’ta takip edin, mobilite ve Aruba ürünleri üzerine son teknik tartışmalar için şu adreste Airheads Social’i ziyaret edin: Home - Airheads Community.

  ©2016 Aruba, bir Hewlett Packard Enterprise şirketi, Aruba’nın tescilli markaları arasında şunlar vardır, Aruba Networks®, Aruba The Mobile Edge Company® (stilize), Aruba Mobility-Defined Networks™, Aruba Mobility Management System®, People Move Networks Must Follow®, Mobile Edge Architecture®, RFProtect®, Green Island®, ETips®, ClientMatch®, Virtual Intranet AccessTM, ClearPass Access Management SystemsTM, Aruba InstantTM, ArubaOSTM, xSecTM, ServiceEdgeTM, Aruba ClearPass Access Management SystemTM, AirmeshTM, AirWaveTM, Aruba CentralTM ve ARUBA@WORKTM. Bütün hakları saklıdır. Diğer bütün tescilli markaların hakları sahiplerine aittir.

 2. #2
  Acemi Üye Array
  Üyelik tarihi
  May 2018
  Mesajlar
  4
  İtibar Gücü
  0
  başarılı bır paylaşım olmuş.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Wacom Cintiq Mobil Oluyor
  By pcworld in forum Teknoloji
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-09-2013, 15:31
 2. Mobil Klima - MobilKlima.com.tr
  By whitecolor in forum Web Reklam
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 20-02-2012, 18:17
 3. Mobil radyonun ötesi?
  By s_o_n_y in forum Teknoloji
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 13-08-2006, 20:15
 4. AMD’nin mobil Turion çipi çıktı
  By ЯeboR in forum Donanım Haberleri (Portal Haberleri)
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 21-04-2005, 17:41
 5. İntel diyor ki: Çiplerin Geleceği Tıp Sektöründe
  By C@GL@R in forum Kullanıcıların gönderdiği haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-12-2004, 14:09

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  


Donanım forumu - Byte Hesaplayıcı - Notebook tamir Beşiktaş - beşiktaş bilgisayar servisi - beşiktaş bilgisayar servis - beşiktaş notebook servisi - beşiktaş servis - Beşiktaş Kamera Kurulumu - oyun
 

SEO by vBSEO 3.6.0 RC 2