İş dünyasında zengin olmak ile servet sahibi olmak arasında belirgin farklılıklar vardır. "Para asla uyumaz" lafını daha önce duymuş muydunuz? Servete sahip olmak isteyen her insanın bilmesi gereken bir sözdür. Para her zaman çalışmalı ve büyümeli manasını taşır. Paranın büyüklüğü ne olursa olsun yıllardır büyümüyor ve artmıyorsa o para bitmeye mahkumdur. Servet sahibi insanlar zenginlerin yaptıkları hataları yapmaz ve daha kusursuz bir süreçte ilerlerler. Servet sahibi olma ve para kazanma hususunu engelleyen nedenler:

Özgürlükten Ziyade Rahat Olmanın Yollarını Aramak!
İş dünyasında rahatlık hiçbir zaman hedefiniz olmamalı. Finansal anlamda özgürlüklerin peşinde koşmalı bunun için çok çalışmalısınız.

Çeşitlendirme
Yatırımları çeşitlendirmek uzmanların belirttiğine göre servet sahibi olma hususunu engelleyen etmenlerden. Mark Cuban'ın düşüncesine göre yatırımları çeşitlendirmek yalnızca aptalların işi. Her gördüğünüz iş fikirleri çok cazip olmayabilir. Herhangi bir alanda öğrenebileceğiniz her şeyi öğrenin ve tüm enerjinizi bu noktaya harcayın.

Bir Gelire Bağlı Kalmak!
Gelirlerinizi olabildiğince çoğaltın. Tek bir gelire bağlı kalmak alınabilecek en büyük risklerden bir tanesidir. Ana gelirinizin yanına farklı bir gelir oluşturmanız gerekiyor. Sürekli ve aylık olarak gelecek bir gelir.

Trendlere Yatırım Yapmak!
En son teknolojilere hiçbir zaman yatırım yapmayın çünkü her an çıkacak bir ürünle o ürüne olan ilgi azalabilir. İlk bakışta yeni iş fikirleri olarak gözükse de sonu hüsranla sonuçlanabilir. Dolayısıyla aldığınız ürünlerin çoğu elinizde kalır. Hızlı değişebilecek gündeme sahip olan teknolojik ürünler yerine daha uzun vadede yavaşta olsa para kazandıracak alanlara yönelin.

Miras Yedi Olmak!
Herhangi bir yakınında miras kalmış insanlar aslında kendilerinin olmayan bir dünyada yaşarlar. Kendi kazanmadıkları paralarla spor arabalar, lüks evler alır ve yaşamlarını sürerler.

Servet sahibi olma yolundaki en büyük engellerden bahsettik. Bu tür hatalara düşmekten kendinizi alıkoyduğunuzda daha kusursuz bir yatırımcı olarak yolunuza devam edeceksiniz demektir.