Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 12 arası
Like Tree1Beğenilen
 1. #1
  Acemi Üye Array
  Üyelik tarihi
  Aug 2006
  Mesajlar
  6
  İtibar Gücü
  0

  AİLE SOY AĞACI ÇIKARMAK İSTEYENLER.. ilginç Sonuçlar Çıkıyor

  BİR BİREYDEN YOLA ÇIKARAK TÜM AİLE BİREYLERİ NASIL BULUNUR
  ( NÜFUS CÜZDANLARINDA HATA MI VAR ? )
  Sıradan bir kimse yalnızca sizden yola çıkarak ailenizin tüm bireylerinin kişisel bilgilerine, hayatta olmayanların kine dahi yasal yollar çerçevesinde çok basit şekilde ulaşabilir desem belki inanmayacaksınız. Yada size dedenizin babasının, annesinin adını sorsam cevap veremeyeceksiniz hele bu insanların TC Kimlik Numarasını sorsam hiç cevap veremeyeceksiniz. Bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda elinize çok ilginç bilgiler geçerek rahatlıkla ailenizin soy ağacını çıkarabileceksiniz. Belki de yeni akrabaların farkına varırken aynı zamanda bir erkeğin, bir kızın nüfusta bekar olup olmadığını, bu kimsenin çocuğu olup olmadığını dahi rahatça öğrenebileceksiniz. Belki şunu diyebilirsiniz bir yabancı kimse, yasal yolla ailemin bilgilerine ulaşsa ne olur? Özellikle kimliğinin açığa çıkmasını istemeyen bir çok insanı bu konu rahatsız eder, yalnızca kişi hakkında bilgi sahibi değil tüm aile bireyleri hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. Eğer ki buradaki veriler insanların aleyhine kullanırsa bir çok sorunu meydana getirecektir. Bahsettiğim verilere ulaşmak için Nüfus Müdürlüğünün tckimlik.nvi.gov.tr sitesindeki mantık hatasını kullanacağız.

  Öncelikle TC Kimlik Numarasını öğrendiğimiz tckimlik.nvi.gov.tr sitesine giriyoruz. Gelen pencereden T.C. Kimlik No Sorgulama mönüsünü tıkladığımızda karşımıza aşağıdaki forum gelecektir.
  T.C. Kimlik No Sorgulama Bilgileri
  İl:
  İlçe:

  Adı:
  Soyadı:


  Lütfen sağ veya sol sorgulama alanlarından yalnız birini kullanarak işleme devam ediniz.

  Cilt No:

  Aile Sıra No:

  Birey Sıra No:

  Baba Adı:

  Anne Adı:

  Doğum Yılı:

  Cinsiyeti:  Nüfus Müdürlüğünün sitesine girip yukarıdaki formu doldurup T.C. Kimlik No Sorgula seçeneğini tıkladığımızda karşımıza aşağıdakine benzer şekilde bir ekran gelecektir. Buradaki veriler rast gele verilmiştir.
  T.C. Kimlik No Sorgulama Sonuçları:
  T.C. Kimlik No: 10145254309

  İl: AMASYA İlçe: MERKEZ
  Adı: HASAN Soyadı: YILDIRIM
  Mahalle / Köy: İSTASYON Baba Adı: FAHRİ
  Cilt No: 43 Anne Adı: AYŞE
  Aile Sıra No: 74 Doğum Yılı: 1975
  Birey Sıra No: 15 Cinsiyeti: Erkek

  Tabloda görülen kişinin adı Hasan YILDIRIM ama babasının yaşını, baba adını, anne adını, TC Kimlik Numarasını vs. bilmiyoruz değil mi? Hasan YILDIRIM dan yola çıkarak babasının kimlik verilerine ulaşacağız. Tek yapmanız gereken aşağıdaki forumda adı bölümüne babasının adını yazıp, birey sıra numarasını ise 15 den geri giderek değiştirmemiz gerekiyor. Babası oğlundan büyük olduğu için nüfusta her zaman ilk sıralarda yer alır. Sayıyı eksitmeye başladığınızda belli bir süre sonra babasının bilgilerine ulaşacaksınız. Adı bölümüne babasının babasının adını yazıp yalnızca birey sıra nosunu geriye doğru değiştirmiş olsanız bu seferde Hasan YILDIRIM’ın dedesinin bilgilerine ulaşacaksınız.

  T.C. Kimlik No Sorgulama Bilgileri
  İl:
  İlçe:

  Adı:
  Soyadı:


  Lütfen sağ veya sol sorgulama alanlarından yalnız birini kullanarak işleme devam ediniz.

  Cilt No:

  Aile Sıra No:

  Birey Sıra No:

  Baba Adı:

  Anne Adı:

  Doğum Yılı:

  Cinsiyeti:  Yukarıdaki forumda sol tarafı kullanmamızın nedeni ise aradığımız bireyin baba, anne, doğum yılı, cinsiyetini bilmediğimizden dolayıdır. Fahri YILDIRIM yazmam gerekirken adı bölüme Fah, soyadı bölümüne YIL yazdım sebebi ise sol taraftaki formu kullandığınızda nüfus müdürlüğü sistemi, adı soyadı bölümüne yazılan karakterlerin yalnızca ilk üç karakterini denetliyor. Bundan sonraki karakterlerin bir değeri yok. Diyelim ki ailede Ayşe YILDIRIM isminde birisi var mı diye araştırma yapacaksınız. Adı bölümüne Ayşe yazdınız aratıyorsunuz tabii ailede Ayşenur, Ayşen, Ayşegül … isimleri var ise bunların kaydı da listeye yansıyacaktır. Çünkü ilk üç karakteri denetlediği için yukarıdaki isimlerin ilk üç karakteri aynıdır.
  Sol taraftaki form aracılığı ile bir çok aile mensubuna ulaşılmaktadır. Diyelim ki kendinize bir tane program yaptınız ve veri (data) kısmına tüm erkek, bayan isimlerini girdiniz bundan sonra sorgulama yaptırırken yalnızca Birey Sıra Nosunu program aracılığı ile değiştiriyorsunuz. Böylece araştırmasını yaptığınız ailede aradığınız isim yada hangi kişiler olduğunu rahatça bulabilirsiniz.

  TC Kimlik Numarası ile ilgilide ilginç durumlar görünmektedir. Size ait olan TC Kimlik Numarasından ailenizi tüm bireylerine ulaşılması söz konusu olabilir. Örneğin kardeşlerimin TC Kimlik Numaraları aşağıdaki gibidir:

  TC KİMLİK NO: 24418323512
  TC KİMLİK NO: 24412323923

  Nüfus Müdürlüğü bildiğim kadarıyla izin verdiği için, birisi bunun programını yaparsa rahatça bir başka aile bireyine ulaşabilir. Ayrıca TC Kimlik Numarası doğrulama yerinde kişinin, TC Kimlik Numarası ile birlikte doğum yılının da girilmesi gerektiğini düşünmekteyim.

  Sonuç olarak Nüfus Müdürlüğü web sitesinde bazı değişiklikler yapması gerekirken, Nüfus Cüzdanlarına da bireye ait yeni bir değişkenin eklenmesi gerekmektedir. Bu değişkene isim olarak Birey Kodu diyebiliriz ve en az 5 karakter hart rakam karışımı olmalıdır. Bu değişken eklendiğinde bir başkası birey sıra nosunu tahmin edebilir ama birey kodunu tahmin edemeyeceği için bir bireyden ailenin başka bir bireyine de ulaşması eskiye oranla zor olacaktır.

  Bir çok yazım gibi bu yazımda bilgilendirme yazısı olduğundan dolayı, insanların aleyhine kullanılması durumunda sorumluluk kabul etmezken tarafıma ait tescilli fikirlerimin izinsiz kullanılmasını halinde hukuksal olarak hakkımı her zaman arayacağımı bildirmek isterim. Bu tip yazılar ilginizi çekiyorsa sizi de SadeBirSevgi ailesine bekleriz.

  Satırlarıma son verirken farkına varmadan herhangi bir okuyucumun kalbini kırdıysam özür diliyorum. Gözleriniz bebeklerin ki gibi gülümsemesi dileğiyle

  {SadeBirSevgi Ailesinin Bir Üyesi{
  H a s a n Y ı l d ı r ı m
  E.Posta: sadebirsevgi@yahoo.com
  Tel:0 505 604 01 80
  http://www.kocbankasi.com/trk/bayiifade.JPG Linkini Tıklamak Yasaktır.
  SadeBirSevgi Ailesine Davetlisiniz
  SadeBirSevgi Ailesi olarak şu ana kadar değindiğimiz konular arasında “Limitli ADSL Kullanıcısı İnterneti Nasıl Limitsiz Kullanabilir?”, “Dedenizin Babasının TC Nosunu Biliyor musunuz? / Aile Soy Ağacı Nasıl Çıkarılır?”, “IP Numarasının Bir Değeri Yoktur”, “Kullanılmayan GSM Kartları Suç Unsuru Taşıyor” , “Yönlendirilen Telefon Basitçe Dinlenir” , “Sahte MSN Adreslerine Dikkat / Sahte E-posta Adreslerleri ile Süper Şakalar Yapınız”, “E-Kolay E-posta Kullananlara Uyarı” , “Bana Turkcell Numaranı Söyle, Sana Telefonunun Modelini Söyleyim / Shubuo Mağduru Olmayınız”, “Turkcell de Yönlendirilmiş Numara Nasıl Anlaşılır?” , “Eski Operatörünüz, Yeni Numaranızı Dilediğiniz Kadar Ücretsiz Anons Yapsın”, “Telefon Sapıklarına / Gizli Numara İle Arayanlara Sürpriz Yapın”, “Sizi Rahatsız Eden E-Posta Sahibi Hakkında Bilgi Edinme” , “E-Postalarda IP No Nasıl Bulunur Sorgulanır?/Resimli Anlatım” , “Cep Telefonu Deyip Geçmeyiniz / Mağdur Olmayınız”, “Hackerler Türkcell de Süper Şifreye Nasıl Ulaşır?”… yer almaktadır. İler ki zamanda ise “Bedava Kontör Nasıl Kazanılır?” , “Rehberde Kayıtlı Olmayan Numaraya Nasıl Ulaşılır?” , “İstediğiniz MSN adresini Devre Dışı Bırakın” , “TC Kimlik Numaralarında Hata mı Var?” , “İnternet Ortamında 10 Dk.da Kız Nasıl Ayarlanır? / Çok Ciddi Bir Konu Lütfen Başlığına Aldanmayınız” , “İstediğiniz E-posta Adresinden, İstediğinize E-Posta Gönderiniz”, “DP Programlarına Dikkat” , ”İstek Dışı Üyelik Nedeniyle Kontör Düşüşüne Son”, “İsim Soy İsimden Kişisel Bilgilere Nasıl Ulaşılır?”, “İstediğiniz Numaradan, İstediğiniz Numaraya Sms Gönderiniz”, “Servis Dışı / Kapalı Hattan Nasıl Mesaj Gönderilir?” , “GSM Operatörlerinden Birisi, Konuşma Ücretlerine Fazladan 1-2 Saniye mi Ekliyor?” , “Hackerler Türkcell de Süper Şifreye Nasıl Ulaşır-2 ?”… konularına yer verilecektir. SadeBirSevgi Ailesinde yayınlanan önceki yazılara “http://groups.yahoo.com/group/SadeBirSevgi/messages” linkinden ulaşabilirsiniz. Öncelikle bir tane “@yahoo.com” uzantılı e-posta adresi ile SadeBirSevgi Ailesine http://groups.yahoo.com/group/SadeBirSevgi linkinden katılmanız gerekmektedir.
  SadeBirSevgi Ailesine Katılmak İçin
  “Karşılıksız Yardımlaşanların Yeri”
  “SadeBirSevgi-subscribe@yahoogroups.com” adresine konu ve mesaj bölümüne hiçbir şey yazmadan boş bir e-posta gönderiniz. Sistem tarafından daha sonra konu bölümünde “Please confirm your request to join SadeBirSevgi ” yazısı yer alan bir e-posta gelecektir. Gelen e-posta üzerinde hiçbir değişiklik yapmadan yanıtla (reply) yöntemi ile geri gönderdikten sonra “Welcome to SadeBirSevgi” konu başlıklı bir e-posta gelecektir. Bu e-posta SadeBirSevgi Ailesine katıldığınız anlamındadır. “Welcome to SadeBirSevgi” konu başlıklı e-posta 1-2 gün içinde gelmez ise işlemlerinizi yeniden tekrar ediniz. Eğer ki “@yahoo.com” uzantılı bir e-posta adresiniz var ise “http://groups.yahoo.com/group/SadeBirSevgi/” linkinden aramıza kolaylıkla katılabilirsiniz. SadeBirSevgi Ailesinden bir ay içinde en fazla 5-6 adet bilgilendirme e-postası gönderilir.

 2. #2
  Donanımcı Array sena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Yer
  İSTANBUL
  Mesajlar
  791
  İtibar Gücü
  0
  ya denedim babamın bilgilerinden yola çıkarak onun babasının bilgilerine ulaşamadım
  k!L!tLénmi$ H@tIr@ DéfTeR!m... kéNd!M! oKUm@M@ !ziN yOk.......

 3. #3
  DMKolik Array
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Mesajlar
  315
  İtibar Gücü
  0
  saçma şeyler bunlar...

 4. #4
  Üye Array
  Üyelik tarihi
  May 2006
  Mesajlar
  60
  İtibar Gücü
  0
  bir bu bir açık deil insanlara numara verirken kullanılan mantıktır ki herkes birbiriyle ilişkili olsun
  iki dediğin gibi olmaz her zaman insanlara numara verirken bir sürü şeye bakıyorlar
  üç bi insan senin bilgilerini bilmek isterse bu siteden yapmaz başka yollar kullanır
  yani kimsenin bilgileri gizli deil çoğu ajanı bilen kişiler var

 5. #5
  Acemi Üye Array
  Üyelik tarihi
  Aug 2006
  Mesajlar
  1
  İtibar Gücü
  0

  Alın Size Program

  Bu program girdiğiniz bir TC Kimlik numarasından yola çıkarak kütüğünüzdeki tüm akrabalarınızı bulabiliyor.

  Bulduğu bilgiler, Ad Soyad ve Doğum Tarihleri. Böylece dedenizin babasının doğum tarihini vs. öğrenebiliyorsunuz.

  Program VS.Net ile yazılmış çalışması için .Net Framework 1.1 lazım.

  Programın linki
  http://www.hemenpaylas.com/download/...Agaci.exe.html

  Bilgisayarında framework yüklü olmayanlar buradan çekebilirler.
  http://www.microsoft.com/downloads/i...2fdotnetfx.exe

 6. #6
  DM Sever Array
  Üyelik tarihi
  Aug 2006
  Mesajlar
  177
  İtibar Gücü
  0
  napacaksınız bunları bırak

 7. #7
  Donanımcı Array sergenyapim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2006
  Yer
  Sivas
  Mesajlar
  696
  İtibar Gücü
  0
  Vallaha sizin dediğinize göre araştırmaya değmezmiş..

 8. #8
  Acemi Üye Array
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Mesajlar
  1
  İtibar Gücü
  0
  Ulan ne garip insanlarsınız yaw... Hem beceriksizsiniz, adamın söylediğini anlamıyorsunuz sonrada bunlar hikaye diyorsunuz... Lem emeğe saygı... Kardeşim eline sağlık. Ben senin dediğini yaptım. Gerçektende dedemin babasına kadar gittim... Kaliteli paylaşımından ötürü teşekkür ediyorum...

  Not: Bu ne biçim site bea.. Her önüne gelen site açıyor sonrada bütün lamerler oraya doluyor... Size kolay gelsin...
  Konu Plan[TR]oniC tarafından (29-07-2008 Saat 21:30 ) değiştirilmiştir.
  BU ALEMDE KARARLARI BİZ VERİR,
  TARİHİ BİZ YAZARIZ!

 9. #9
  Acemi Üye Array
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Mesajlar
  1
  İtibar Gücü
  0
  deneyelim bakalım

 10. #10
  Acemi Üye Array
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Mesajlar
  1
  İtibar Gücü
  0

  soy ağacı

  Slm arkadaşlar soy ağacı merak edip söylemiş olduğunuz işlemleri aynen yaptım şimdi bir yerde takıldım en son takıldığım kişinin sıra no su 0001 bundan sonra rakamı nasıl düşüreceğim yardımcı olursanız sevinirim .....

 11. #11
  Donanımcı Array
  Üyelik tarihi
  Sep 2006
  Yer
  İstanbul / Anadolu
  Mesajlar
  895
  İtibar Gücü
  11
  Fatih sultan mehmetle osman gazinin torunu olsaydım keşke bi 100 yıl önce falan doğmuş olsaydım tam süper olurdu işte o zaman

 12. #12
  Acemi Üye Array
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Mesajlar
  1
  İtibar Gücü
  0
  slm ellerine emeğine sağlık..........

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  


Donanım forumu - Byte Hesaplayıcı - Notebook tamir Beşiktaş - beşiktaş bilgisayar servisi - beşiktaş bilgisayar servis - beşiktaş notebook servisi - beşiktaş servis - Beşiktaş Kamera Kurulumu - oyun
 

SEO by vBSEO 3.6.0 RC 2