IBM, proje portföyü yönetim yazılımları dünyanın lideri Systemcorp firmasının satın alınma işlemlerini tamamladı. Systemcorp ürün dizisi, IBM'in beş yaızılm markasından birisi olan dünya standartlarında yazılım geliştirilmesi için gereken bütün araçları sağlayan Rational bölümüne dahil edilecek.

Systemcorp, şirket ve kuruluşlarda gerçekleştirilen bilgi teknolojisi (BT) projelerinin eksiksiz bir şekilde yürütülebilmesi ve sorunsuz olarak tamamlanabilmesi için gereken yönetim özelliklerine sahip ürünleri ile tanınıyor. Project Portfolio Management (PPM) yazılımları olarak bilinen söz konusu ürünler, çok sayıda kalemden oluşan BT projelerinin eksiksiz yürütülmesinde büyük önem taşıyor.

IBM'in Rational Yazılım Geliştirme Platformu'na PPM özelliklerinin ve becerisinin ilave edilmesiyle IBM Küresel Hizmetler (IBM Global Services ? IGS) bölümünün kurumsal dönüşüm alanındaki becerisi artacak ve müşterilerine BT yatırımlarını daha etkin bir şekilde yönetme konusunda daha kapsamlı hizmet sunabilecek.

IBM - United States