Amsterdam, 15 Mart 2016 - Lider teknoloji şirketi ve Philips Monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, dünyada Quantum Dot Colour teknolojisine sahip ilk monitörünü sunar. Daha canlı, tutarlı ve gerçeğe hiç olmadığı kadar yakın renklere sahip, 27 inçlik yeni E Ürün grubu ekranı 276E6ADSS, tüketici dostu bir fiyat ile, %100 NTSC’ye sahip profesyonel renk kalitesi ve %99 Adobe RGB desteği sunuyor.

Quantum Dot Colour – fark yaratır
Quantum Dot Colour inanılmaz doğru, doygun renkler sunan yenilikçi bir nanomateryal teknolojisi – hatta geleneksel sRGB-LED’lerin %30´undan daha fazla renk sağlar. Ayrıca, rengin belirleyici olduğu teknolojilerin çoğuna kıyasla düşük bir fiyata ve %25 daha az enerji tükettiği için enerji faturalarından da tasarruf sağlar.

MMD’de Philips monitörleri Avrupa Ürün Müdürü Artem Khomenko, bu teknolojinin neden bu kadar farklı olduğunu şöyle açıklıyor: “Sıradan bir LCD ekran ile, RGB kanalları arasındaki sızıntı nedeniyle ekranın renk gamından ödün verilir. Quantum Dot Colour teknolojisine sahip bu yeni LCD ekran, çok daha net kanal ayrımları elde ederek tüm renk gamında tutarlı ve canlı renkler sunar.”

27 inçlik yeni ekran, MMD’nin tüm kullanıcılara daha iyi çözünürlük ve görüntü kalitesi sağlama taahhüdünün sembolüdür – ne de olsa renk reprodüksiyonunda doğruluktan yararlananlar sadece profesyoneller değildir. Ayrıca geniş renk paleti tutarlı ve doğru bir renk reprodüksiyonunun güvenilirliğini isteyen film sevenler, amatör fotoğrafçılar ve tasarımcılar için de ideal.

Yüksek performans
Müthiş renk kalitesini daha da güçlendirmek için, E ürün grubu serisinin en yeni üyesi daha fazla görüntü netliği için IPS-ADS teknolojisine, 1920 x 1080 piksel Full HD çözünürlüğe üstelik bir de 178 derecelik ekstra geniş görüntüleme açısına sahip. Üstelik güçlendirilmiş kontrast ve parlaklık ile renk performansını tamamlayan Philips Smart teknolojileri de var: SmartImage Lite, ekranda neyin görüntülendiğine uyum sağlayacak şekilde kontrastı, renk doygunluğunu ve keskinliği dinamik olarak iyileştirir. SmartControl Lite, kullanıcıların ekran parametrelerini ince ayar yapabilmelerinin hızlı ve kolay yolu. SmartContrast, rengi, kontrastı ve arka aydınlatma yoğunluğunu otomatik olarak ayarlayarak görüntüleme deneyiminin daha da zengin ve daha sürükleyici olmasını sağlar. Dahası, ekstra performans için 5 ms’lik SmartResponse oyunlar gibi hızlı hareket eden uygulamalar için tepki sürelerini aşırı hızlı hale getirir.

Ev kullanıcıları için başka bir değerli özellik ise MHL bağlantısı: Kullanıcılar tercihe bağlı bir MHL kablosu ile mobil cihazlarını kolaylıkla ekrana bağlayabilirler ve çok daha geniş bir ekranda, Full HD çözünürlük, dahili hoparlörlerden gelen mükemmel ses ile – ve elbette Quantum Dot Colour teknolojisinin renk doğruluğu ile mobil içeriklerinin keyfini çıkarabilirler.

Yaşam alanı için zarafet
Ev ortamında, ekranın kapalıyken de aynı derecede iyi görünmesi gerekir. Parlak beyaz yüzeyi ve gümüş renkli ayağı ile, yeni 276E6ADSS ekranının yaratıcı zarafeti her yaşam alanını tamamlar, çünkü ayrıntılara gösterilen özen muhteşemdir: Çıkıntılı düğmeler yerine ekranda dokunmatik tuşlar yer alıyor – bu da zaten ince olan hatları her noktada sade ve akıllı tutuyor.

Yeni Philips 276E6ADSS ekran Mart 2016’dan itibaren 429 USD (KDV dahil) tavsiye edilen perakende fiyatından büyük elektronik mağazalarda bulunabilecek .

Philips monitörleri hakkında daha fazla bilgi için: www.philips.com/monitors
Teknik Özellikler:
Özellik Philips 276E6ADSS ekranı
LCD panel tipi AH-IPS LCD
Arka aydınlatma teknolojisi W-LED
Panel ölçüsü 27 inç / 68.6 cm
Etkili görüntüleme alanı 597.89 (H) x 336.31 (V)
Optimal çözünürlük 1920 x 1080 @ 60 Hz
Görüntüleme açısı 178° (H) / 178° (V), @ C/R > 10
Parlaklık 300 cd/m²
Renk gamı Adobe RGB
Renk sayısı 16.7 milyon
MHL 1920 x 1080 @ 60 Hz
Kullanım kolaylığı Güç Açık/Kapalı, Menu, 4:3 / Geniş, Giriş, SmartImage lite
Kensington kilidi
Tak & Çalıştır Uyumlu: DDC/CI, Mac OS X, sRGB, Windows 7, Windows 8, Windows 10
Bağlantı Sinyal Girişi: VGA (Analog), DVI-D (dijital, HDCP), MHL-HDMI (dijital, HDCP)
Sync Girişi: Ayrı Sync, Sync yeşil
Ses (Giriş/Çıkış): HDMI ses çıkışı
Sürdürülebilirlik Çevre ve enerji: EnergyStar 6.0, EPEAT Silver, RoHS, Kurşunsuz, Cıvasız

Geri dönüşümlü ambalaj malzemesi: % 100
Uygunluk ve standartlar Düzenleyici makam onayları: CSC, CEL, WEEE, CE İşareti, cETLus, FCC B Sınıfı, SEMKO, TCO sertifikalı, TUV Ergo, TUV/GS
Kabin Renk: Gümüş renkli ayaklı beyaz kabin
Yüzey: parlak