Amsterdam, 30 Mart 2016- Lider teknoloji şirketi ve Philips Monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, UltraClear 5K çözünürlüklü yeni bir ekranı piyasaya çıkarıyor – ürün grubundaki ilk 5K ekran bu. 14.7 milyon piksele (5,120 x 2,880), 5K çözünürlüğe sahip Philips 275P4VYKEB ekranı, Quad HD’den dört kat daha fazla pikseli ve Ultra HD’nin yüzde 50’sinden fazlasını sığdırarak, ultra ayrıntılı bir netlik ve keskinlik sunup deneyimli grafik profesyonellerini bile şaşırtarak onlara keyif veriyor. 27 inçlik yeni ekran, fabrika ayarlı % 99 Adobe RGB, % 100 sRGB renk alanı ve bir milyar renk sağlayan PerfectKolor Teknolojisi’yle de donatıldı.
Ultra keskin, ultra net, ultra profesyonel: 5K netliği
En yeni 5K çözünürlüğü, ekran alanına 4K bir monitöre kıyasla ekstra 1,000 yatay ve 700 dikey piksel sığdırarak yoğun kullanıcıların daha üretken ve etkili şekilde çalışmalarına yardımcı olacak ek bir alan yaratıyor – örneğin, fotoğraf serisini ya da profesyonel grafikleri karşılaştırmak ya da sadece bir e-posta penceresini açık tutmak için fazladan bir CAD aracı penceresi için alan var. Bu durum, pek çok görev için ikinci bir ekranı da gereksiz kılıyor, böylece verimliliğin artması da sağlanıyor, ne de olsa kullanıcılar gözlerini tek bir ekranda tutabiliyorlar. Ekran, sahip olduğu ileri PLS teknolojisi sayesinde, 178 derecelik ekstra geniş görüntüleme açıları da sunarak neredeyse her açıdan bıçak gibi keskin görsellerle görüntüleme doğruluğu sağlıyor. MMD Philips monitörleri Avrupa Ürün Müdürü Albert Ulfman şunları söyledi: “5K çözünürlük ile, profesyonel kullanıcıların grafik ve mühendislik uygulamalarının zorluğunun üstesinden gelebilecek uzun vadeli güvenilirliğe sahip yüksek kalitede bir ekranın keyfini çıkarmalarını sağlıyoruz. 5K Ultra HD, her küçük ayrıntıyı, keskin ve net bir şekilde gösteriyor.”

Eksiksiz sonuçlar için PerfectKolor
Süper ayrıntılı çözünürlüğe sahip bir ekran seçen profesyoneller, büyük olasılıkla renk doğruluğu konusunda da bir o kadar talepkâr olacaklardır. Tutarsız renk onlar için söz konusu bile olamaz. PerfectKolor ile, yeni 5K ekran %99 Adobe RBG ve %100 sRBG tutarlılığına sahip fabrika ayarlı renk sunuyor – böylece kullanıcılar her rengin tam olarak gerekliliklere uyduğundan tamamen emin olabilirler. Üstelik renk sadece doğru değil, aynı zamanda akıcı ve muhteşem. 10 bit renk desteği ile yeni ekran, zengin renk derinliği sunuyor ve bir milyardan fazla farklı rengi temsil edebiliyor – bu da, gözün ayırt edebileceğinden çok daha fazlası demek. 12 bitlik dahili işlemi sayesinde, renkler kademelenme olmadan ya da kademeli renk geçişi etkileri sorunu olmadan akıcı ve doğal bir şekilde tekrar yaratılıyor.
Profesyonellerin çalışma biçimlerine göre tasarlandı
Harika, doğru bir renk ve 5K çözünürlük sunmasının yanı sıra, bu ekran aynı zamanda profesyonel kullanıcıların çalışmalarına uyacak bir dizi özellik ile de tasarlandı. Bu özellikler arasında iş arkadaşları ve müşterilerle işbirliği yapmak ve bir şeyler paylaşmak için webcam ve mikrofon, bir de gerçeği andıran ses üretimi için dahili hoparlörler de var. Flicker-free teknolojisi saatler süren ayrıntılı çalışmadan sonra bile gözleri dinç tutuyor ve eğilebilen, sağa sola dönebilen ve bireysel tercihlere göre yüksekliği ayarlanabilen SmartErgoBase, maksimum görüntüleme rahatlığını garantiliyor. Aynı zamanda masaüstünde daha fazla alan açarak kabloları da derli toplu tutuyor.

Profesyonel ortamlarda sık rastlanan veri yoğun grafik uygulamaları için veri kaynaklarıyla verimli bir şekilde bağlantı kurabilmek gereklidir. İşte bu yüzden yeni ekran, USB 2.0’ın 10 katı hızda, saniyede 5 GByte iletim hızına sahip USB 3.0’ı da destekliyor. Ayrıca süper hızlı veri iletiminin yanında eş zamanlı olarak bir cihazın hızlı şarjını da mümkün kılıyor.
Yeni Philips 275P4VYKEB ekran, 1999 USD (KDV dahil) tavsiye edilen perakende fiyatından, Nisan başında piyasada bulunabilecek.
Yüksek çözünürlüklü görselleri buradan indirebilirsiniz: Index of /Philips/275P4VYKEB
Philips monitörleri hakkında daha fazla bilgi için: www.philips.com/monitors
Teknik Özellikler:
Özellik Philips 275P4VYKEB ekran
LCD panel tipi PLS LCD (Parlak)
Arka aydınlatma teknolojisi W-LED
Panel ölçüsü 27 inç / 68.6 cm
Görüntü oranı 16:9
Etkili görüntüleme alanı 596.74 (H) x 335.66 (V)
Optimal çözünürlük 5120 x 2880 @ 60Hz (İkili DP kablosu gerekli), 3840 x 2160 @ 60 Hz (Tek DP kablosu gerekli)
Görüntüleme açısı 178° (H) / 178° (V), @ C/R > 10
Parlaklık 300 cd/m²
Renk sayısı 1,07G (Gerçek 10 bit)
Renk gamı %100 sRGB
Kullanım kolaylığı • Dahili hoparlörler: 2 W x 2
• Dahili webcam: Mikrofonlu ve LED göstergeli 2.0 megapiksel
• Kensington kilidi, VESA montajı
(100x100mm)
• Tak & Çalıştır Uyumluluğu: DDC/CI, Mac OS X, sRGB
Bağlantı • Sinyal girişi: DisplayPort x 2
• Biri hızlı şarj eden 3 x USB 3.0
• Sync girişi: Ayrı Sync, Sync yeşil
• Ses (girişi/çıkışı): Kulaklık çıkışı
Ayak • Yükseklik ayarı: 150 mm
• Pivot: 90 derece
• Sağa sola dönme: -65/+65 derece
• Eğilme: -5/20 derece
Sürdürülebilirlik • Çevre ve enerji: EnergyStar 6.0, EPEAT Gold, TCO edge, RoHS
• Geri dönüşümlü ambalaj malzemesi: %100
• Tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastik: %65
• Spesifik Maddeler: PVC / BFR içermeyen kasa, Cıvasız, Kurşunsuz
Uygunluk ve standartlar Düzenleyici makam onayları: BSMI, CE İşareti, FCC B Sınıfı, CU-EAC, SEMKO, TCO sertifikalı, cETLus, TUV Ergo, TUV/GS, WEEE
Kabin • Ön çerçeve: Siyah/Gümüş renkli
• Arka kapak: Siyah
• Ayak: Siyah
• Yüzey: Dokulu