AOC’nin ve Studio F. A. Porsche’nin monitörtasarımı COMPUTEX 2017 d&i ödülünü aldı


Amsterdam, 9 Haziran2017 – Lider ekran uzmanı AOC, yeni PDS monitörü serisi üyesi AOC PDS271modelinin 2017 COMPUTEX d&i ödülünü aldığını duyuruyor. Piyasaya yeni çıkan24 inçlik PDS241 ve 27 inçlik PDS271 ünlü tasarım evi Studio F. A. Porsche ileişbirliği sonucunda ortaya çıktı.AOC, PDS serisinin yepyenimonitörü PDS271’in, COMPUTEX d&i ödülünü aldığını duyurmaktan onur duyuyor.
PDS serisindeki ekranlar, şıkgörünümleri ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Diğer monitörlerin aksine,hem 24 inçlik PDS241 hem de 27 inçlik PDS271, arka tarafında herhangi bir güçya da ekran bağlantısına sahip değil. Böylece yalnızca 5.2 mm kalınlığındakiekstra ince bu ekran, bütün minimalist ihtişamıyla ışıldıyor. 3 taraftan daçerçevesiz paneli ise bu saf, minimalist görünümü daha da güçlendiriyor. Metalayağının modern, asimetrik tasarımı güzel bir görünüme sahip olmakla kalmıyor,aynı zamanda da işlevsel, benzersiz bir tek kabloluk çözüm sunuyor: Güç veekran kabloları doğrudan içinden geçerek harici, modüler bir kutuda toplanıyor.Bu sayede, ekranın arkasında herhangi bir bağlantı elemanı bulunmadığındanarkadan sarkan herhangi bir kablo da olmuyor. Onun yerine, bir HDMI girişi(adaptör ile desteklenen DisplayPort sinyali) ve harici kutunun güç girişi,monitöre ihtiyaç duyduğu her şeyi sağlıyor.
PDS serisi monitörleri, AOC’nin1920 x 1080 piksel çözünürlükte, keskin ve ayrıntılı görüntüler sunan en yeniAH-IPS panellerine sahip olarak sunuluyorlar. AOC’nin SuperColor WCGteknolojisi sayesinde, bu ekranlar sRGB renk alanının %100’ünü ve NTSCrenk alanının da %90’ını kapsıyorlar. Monitöre aynı anda farklı açılardan bakançok sayıda kullanıcı, 178°lik geniş görüntüleme açısı sayesinde canlı renklerinkeyfini çıkarabilir. Flicker-Free Teknolojisi ve Düşük Mavi Işık Modu gibi eközellikler ise sürekli kullanım boyunca gözlere verilen rahatsızlığı veyorgunluğu azaltır.
10. yıldönümüne yaklaşanCOMPUTEX d&i ödüllerini, Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Konseyi (TaiwanExternal Trade Development Council - TAITRA) ve iF DESIGN ASIA, Tayvan’ınbaşkenti Taipei’de düzenliyor. Ödülü kazananlar, altı uluslararası uzmantarafından 6 ve 7 Nisan tarihlerinde, beş kriter değerlendirilerek seçildi. Bukriterler, inovasyon ve detaylandırma, işlevsellik, estetik, sorumluluk vekonumlandırma idi. Jüri, bu ödül için 8 ülkeden toplam 77 model seçti.

Ödül sahiplerine ödüllerinintakdim edildiği resmi ödül töreni 29 ve 30 Mayıs tarihlerinde düzenlendi veresmi COMPUTEX internet sitesinde ve iF World Design Kılavuzu’nda dayayınlandı. Ayrıca ödüllü ürünler 30 Mayıs - 3 Haziran tarihleri arasındaCOMPUTEX fuarında sergilendi.