Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır
Gerek bakım merkezlerinden gerekse evlerde keratin bakım içeriklerine yer verilmesi mümkün olmakta. Ancak merkezlerde daha çok yüksek ısıya ve kimyasal ürünlere yer verilmesinden dolayı evlerde doğal bakım uygulamalarına yer verilmesi daha doğru olacaktır.
Evde keratin bakımı Uygulaması şu şekilde yapılmaktadır;
· Öncesinde %100 organik olarak katkı maddesi içermeyen keratin setlerinden yola çıkmanız önem arz ediyor.
· Arkasından da setlerin içerisinde yer alan ürünleri talimatlarına göre değerlendirmeniz önemlidir.
· Şampuan, maske ve krem uygulamaları yani tam bir set kapsamında ilerlemeniz talep edilecektir.
· Bu detayların devamında düzenli kullanımlara yer verenlerin de sonuç almaları mümkün.
%100 organik olarak sunulan ürünleri istediğiniz kadar kullanma hakkına sahipsiniz. Öyle ki katkı maddesi içermemelerinden kaynaklı herhangi bir yan etkisi ile karşılaşmanız mümkün olmayacaktır. Bunun için de düzenli kullanımlarının arkasından keratin bakımının mucizevi etkisini de gözlerinizle göreceksiniz.
Keratin Bakımı
Doğal yöntemleri çerçevesinde saçların keratin proteinlerinden yana beslenmeleri mümkün olmakta. Evde keratin bakımı nasıl yapılır öğrenmek için uygun setlerden ya da direk olarak saf keratin özlerinden faydalanmanız gereklidir. Setler genel olarak şampuanlar, serumlar ve kremlerden oluşur. Bunun yanı sıra saf keratin herhangi bir katkı maddesi olmamasından kaynaklı kısa sürede sonuç almanıza etki eder. Burada uygun markalardan yana özlerine dikkat ederek keratin bakım ürünlerinin temin edilmesine dikkat etmeniz yeterlidir.