Dev 4K UHD: Philips’in 43 inçlik yeni ekranı,
4K UHD çözünürlüğe ve 4K MultiView Feed’e sahip

• Philips’in 4K UHD ekran ürün grubunun şimdiye kadarki en büyük ekranı

• Daha fazla doğruluk ve ayrıntı için UltraClear 4K UHD çözünürlük

• Tek ekranda dört sistem için MultiView 4K


Amsterdam, 26 Nisan 2016: Lider teknoloji şirketi ve Philips Monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, Philips 4K Ultra HD ekran ürün grubuna yeni bir model daha ekliyor. Şimdiye kadarki en büyük ekran olan bu yeni 43 inçlik monitor, harika 4K UHD görüntüleme deneyimi, ayrıntı ve doğruluk sunuyor. Bu ekstra büyük masaüstü ekran, profesyonellere hiç olmadığı kadar fazla çalışma alanı sağlıyor. MultiView 4K desteği ile, bu ölçüdeki bir ekranın masaüstünde yarattığı alan hissinden ödün vermeden eş zamanlı olarak dört farklı kaynaktan girdi yürütmek de mümkün.
Dört kat daha fazla netlik ve ekstra üretkenlik
Yeni BDM4350UC Philips ekran, UltraClear 4K UHD görüntüler sunmak için yüksek performans panel kullanıyor: Full HD’nin dört katı çözünürlükteki 3840 x 2160 piksellik ekran, dört kat daha fazla netliğe sahip. Bu ekran, kullanılan uygulama ne olursa olsun, görüntüleri ve grafikleri adeta canlandırıyor. CAD mühendisleri, karmaşık tasarımların ince ayrıntılarını yakınlaştırabilirler. Geniş, karmaşık tablolarla çalışan mali uzmanlar, küçük sütunları çözümlemek zorunda kalmadan her şeyi rahatça görüntüleyebilirler. Üstelik yaratıcı profesyoneller de ultra ince ayrıntı ve bu harika ekranın sunduğu bol ekran alanını sevecekler.

Geniş alan: 43 inçlik masaüstü
MMD Philips Monitörleri Avrupa Ürün Müdürü Albert Ulfman, “4K ürün grubuna eklenen son model, Philips ve MMD’nin görüntüleme deneyimini hiç olmadığı kadar üretken ve eşsiz yapma taahhüdünün devam ettiğinin kanıtı” dedi ve ekledi: “Kullanıcılar, masalarındaki 43 inçlik bu ekran ile, 4K UHD görüntüleme deneyiminin netliğinin ve mükemmelliğinin keyfini çıkartacak daha fazla alana sahip.”

Kullanıcılar tek başlarına çalışırlarken ya da masa çevresinde beş-altı meslektaş toplanıp bir konu üzerinde birlikte çalışmak istediklerinde, herkes ekranı harika bir şekilde görebilecek. Gelişmiş panel teknolojisi, her görüntüleme açısından, hatta neredeyse yandan bile, ayrıntı ve renklerin gerçeğe uygun kalmasını sağlıyor. Hatta daha da geniş bir görüş için, ultra dar çerçeve tasarımı 43 inçlik iki ekranı yan yana koymayı da mümkün kılıyor, böylece dikkat fiziksel çerçeveler ile dağılmıyor ve geniş bir panorama yaratılmış oluyor.
4K için MultiView teknolojisi
43 inçlik 4K UHD ekran alanı sayesinde, çoklu pencereler ve uygulamalar ile yan yana çalışacak oldukça geniş bir alan mevcut. Bilginin çoklu kaynaklardan eşzamanlı olarak görüntülenip işlenmesi gereken durumlar için ideal olan MultiView özelliği, kullanıcıların dörde kadar farklı sistemden girdi yürütmesini sağlıyor. Ayrıca ekranda bir seferde dört Full HD penceresi gösterebiliyor. Picture-by-Picture (PbP) özelliği ise, kontrol merkezlerindeki genel kuşbaşı görüntüsünü – trafik ve hava izleme, örneğin hava trafiği kontrolü ve tesis güvenliği gibi- sağlıyor. Farklı kaynaklardan gelen dört kamera verisini tek ve aynı ekranda görüntülenebiliyor. Ofiste ise, ekip üyeleri dört diz üstü bilgisayardan gelen içeriği görüntüleyebilirler, böylece üzerine konuşulan ve farklı kaynaklardan gelen içerik için takım toplantılarında daha büyük kolaylık ve üretkenlik sağlanmış olur. Kimileri ise keyif ile işi birleştirmek isteyebilirler. İki cihazı destekleyen Picture-in-Picture modu (PiP) ile, kullanıcılar bir yandan PC ‘de çalışırken diğer yandan set üstü kutusundan canlı futbol bildirimlerini takip edebilirler.

Dev bağlantı
Mobil cihazlardan yürütmeyi sağlayan (aynı anda cihazı da şarj ederken) HDMI, DisplayPort ve MHL gibi bağlantı seçenekleri yelpazesine sahip, 43 inçlik yeni 4K Ultra HD ekran, hem iş hem de boş zaman kullanımı için seçim özgürlüğü sunmak için tasarlandı. Süper hızlı USB 3.0 (5.0 Gbit/s’te, transfer hızı USB 2.0’dan yaklaşık 10 kat daha çok) kullanıcıların 43 inç ekranda, 60 Hz’lik muhteşem 4K Ultra HD içeriği deneyimlemelerini sağlıyor.

Philips’in 43 inçlik yeni BDM4350UC ekranı Mayıs başında 899 USD (KDV hariç) fiyatından piyasada bulunabilir.

Philips monitörleri ile ilgili daha fazla bilgi için: www.philips.com/monitors

Yüksek çözünürlüklü görselleri buradan indirebilirsiniz: Index of /Philips/BDM4350UC
Teknik Özellikler – Philips 43 inç BDM4350UC ekran:
LCD panel tipi IPS LCD
Arka aydınlatma teknolojisi W-LED sistemi
Panel ölçüsü 42.51 inç / 108 cm
Optimum çözünürlük 3840 x 2160 @ 60 Hz
Görüntüleme açısı 178º (H) / 178° (V), @ C/R > 20
Parlaklık 300 cd/m²
Parlaklık tutarlılığı %96 ~ %105
Renk sayısı 1.07 milyar renk desteği (10 bit)
MultiView PiP (iki cihaz), PBP (dört cihaz)
Bağlantı • USB: USB 3.0 x 4 (hızlı şarjlı 1 adet)
• Sinyal Girişi: VGA (Analog), DisplayPort x 2, HDMI (2.0), MHL x 2
• Sync Girişi: Ayrı Sync, Sync yeşil
• Ses (Girişi/Çıkışı): PC ses girişi, Kulaklık çıkışı
Sürdürülebilirlik • Çevre ve enerji: EnergyStar 6.0, EPEAT Silver, RoHS
• Geri dönüşümlü ambalaj malzemesi: % 100
• Spesifik Maddeler: PVC / BFR içermeyen kasa, Cıvasız, Kurşunsuz
Uygunluk ve standartlar Düzenleyici Makam Onayları: CECP, WEEE, KCC, PSE, VCCI, J-MOSS, EPA, BSMI, SEMKO, RCM, CE İşareti, FCC B Sınıfı, EAC, cETLus, TUV/ISO9241-307, PSB, E-standby, SASO, CB, China RoHS, UKRAINIAN, Kuveyt, KUCAS, ICES-003